Кожен член команди розуміє проблему хвороби і живе девізом: «Не всі люди алкоголіки чи наркомани, але всі алкоголіки і наркомани – ЛЮДИ!» Серед працівників центру є тверезі узалежнені, які своїм життєвим досвідом доводять можливість одужання. І разом з фахівцями в галузі психології узалежнених, допомагають віднайти кожному клієнту свій шлях до одужання.

Микола Ніклюдов

Виконавчий директор громадської організації.

Засновник реабілітаційного центру. Психотерапевт з узалежненнь.

Галина Семенюк

Психолог.

Андрій Шумлянський

Психолог.

Консультант з хімічної залежності.

Андрій Іванович Шевкенич

Заслужений лікар України від 16 червня 2009р.№445

Василь Григорович Скляренко

Ефферентолог-нарколог.

Гнатина Юрій Миронович

Лікар-нарколог

Досвід роботи 10 років

Коваль Аліна Олександрівна

анестезіолог

Досвід роботи 15 років

Філіпов Анатолій

Психолог-адіктолог

ПОЧУТТЯ ПРОВИНИ БАТЬКІВ: ЯК БОРОТИСЯ?

Жити поруч з наркоманом дуже складно, але найбільше страждає не він, а його сім'я, адже процес одужання просувається за допомогою родичів. Життя близьких найчастіше цілком і повністю залежить від того, чи вживає він наркотики чи ні, чи прийшов додому в нетверезому стані, чи прийшов взагалі. Вони живуть в постійній напрузі і страху, і врешті-решт, самі хворіють неврозами. Люди, що живуть поруч з наркоманом, своєю поведінкою, часом, заважають йому відмовитися від наркотиків. Як правило, більшість батьків ніколи ще з цією проблемою не стикалися. Страждаючи питаннями "чому?", "як це могло трапитися з моєю дитиною?" вони починають згадувати минуле, намагаючись зрозуміти, де допустили помилку, звинувачуючи себе, відчуваючи одночасно почуття провини і жалю до себе і своєї дитини.

Найголовніше - це перестати себе обманювати і усвідомити, що діти - не власність батьків, і вони мають право жити як вони хочуть. Наркотики - це колосальне задоволення, інакше б їх не вживали; поступово розвивається залежність, а залежність - це, насамперед, хвороба. Щоб з'явилося бажання у залежного лікуватися, потрібна потужна мотивація. А навіщо, питається, кидати, якщо ж родичі будуть всюди де можна, покривати свого сина чи дочку, і варто їм лише натякнути, як вони вже стрімголов побіжать діставати гроші, щоб заплатити за вже створені проблеми чи розрахуватися за борги.

Батьки, беручи на себе відповідальність за вчинки своїх дітей, таким чином, заважають їм усвідомити, що відповідати за свої вчинки вони мають самостійно. Найскладніше - зрозуміти, що ваша дитина все одно буде робити так, як вважає за потрібне, і змінити це - ви не в силах. Залежна людина сама повинна нести відповідальність за своє життя, яке обирає. Якщо залежний вирішив вживати наркотики, це не повинно зруйнувати життя родини, і ви не несете за це відповідальність. Почніть жити для себе. Все, що ви можете запропонувати людині, яка страждає хімічною залежністю - це реабілітація, допомога фахівців в області психології, де працюють з мисленням, так як проблема залежності - це вживання і мислення. Саме над мисленням потрібно провести колосальну роботу, де вашого родича звільнять від страхів, самотності, болю, гніву, образ ...

Займіть жорстку позицію по відношеню до вашого родича-залежного. Не допомогайте йому вживати, пускаючи його додому, вирішуючи його проблеми, допомагаючи фінансово - це все призводить до вживання і відтягування процесу лікування. Людина, яка хворіє хімічною залежностю повина зіткнутися з повною самотністю, що дасть йому можливість зрозуміти, що не все так добре у вживанні, як він / вона думає. Так як хімічна залежність формує тунельне мислення, сама людина не усвідомлює, не вбачає наслідків свого вживання або сама себе обдурює і знаходить "компроміс" зі своєю совістю. Тому перестаньте себе обманювати і займіть жорстку позицію, даючи вибір: одужання або вулиця, показавши цим альтернативу. А для себе почніть ходити на групи созалежних ал-анон (якщо ваш родич вживає алкоголь), або нар-анон (якщо ваш родич вживає наркотики)та зверніться до фахівців.