Мережа аптек «D.S.» представляє партнера – відкритий центр для узалежнених «Тверезість – вибір сильних»

Кожна десята родина в Україні стикається з проблемою алко-, нарко- чи ігрозалежності – така невтішна статистика Міністерства охорони здоров’я.

У смт. Східниці Львівської області уже кілька років працює центр реабілітації «Тверезість ‒ вибір сильних!», де цих залежностей допомагають позбутися. Допомагають не стільки ліками, як вірою у те, що кожна людина заслуговує на другий шанс. В основі реабілітації — програма "12 кроків", що була створена в Америці в 1930-х роках і є однією з найефективніших. Кожен крок вчить усвідомлювати боротьбу із проблемою і просити про допомогу, коли не можеш впоратись самотужки.

На жаль, на сьогодні в Україні не існує належного законодавчого поля для функціонування закладів такого типу. Реабілітаційні центри, які намагаються запровадити у практику «12 кроків», існують як громадські організації. Центр «Тверезість ‒ вибір сильних!» відрізняється тим, що пропонує своїм підопічним комплексну реабілітацію: якщо релігійні реабілітаційні центри пропонують духовне оновлення через рефлексію і трудотерапію, то у «Тверезості…» пропонують оздоровлення на всіх рівнях ‒ біологічному, психічному, соціальному і духовному, без фізичного і психологічного насилля.

«Залежність ‒ первинна, прогресивна, смертельна недуга, яка, проте, піддається лікуванню, ‒ зазначає п. В’ячеслав, директор закладу. ‒ Маємо розуміти, що це хвороба на все життя, адже її спричиняє неспроможність сприймати дійсність безболісно. Фактично недугою є спосіб мислення. Наш центр нагадує автосервіс із самообслуговуванням: людині дають необхідний інструментарій, але «полагодити авто» (подолати проблему) вона мусить самотужки».

Реабілітаційний курс у ГО «Тверезість ‒ вибір сильних» триває півроку. Групи нечисленні ‒ 12-­14 осіб. Як свідчить досвід фахівців центру, цього часу достатньо для відновлення. Також тут працюють з родинами узалежнених. Методика допомоги хворим та їхнім сім’ям спрямована на ненасильницьку зміну людини, усвідомлення свого місця в житті, власних здібностей і можливостей. Основою цієї програми є групова терапія, коли одні залежні допомагають іншим. У центрі працюють фахівці європейського рівня. Окрім групових занять, вони допомагають кожному хворому індивідуально.

Забіг за здоровий спосіб життя!!!

Благодійний ярмарок БФ "Тверезість - вибір сильних"

Продовжуем збирати кошти для маленької Ані Качмар, котра перебуває у варшавській клініці. Свою лепту в цю справу вносимо ми, БФ"Тверезість – вибір сильних плюс». Не так давно було проведено футбольний турнір, всі кошти від якого пішли для потреб дівчинки. А в неділю в курортному парку з ініціативи активістів БФ «Тверезість – вибір сильних плюс» Андрія Лепецького та Олени Поліщук стартував благодійний ярмарок. Благодійна акція на підтримку Ані Качмар не обмежилася самим лише ярмарком. У понеділок, 11 вересня, біля музичної альтанки в час пік (18.00) пройшов виступ Народного цирку «Каскад». Глядачі, а це переважно відпочивальники, котрі йшли на бювет чи з бювету, вкидали гроші у спеціальну скриньку.На початку концертної програми виступила Олена Поліщук, яка коротко розповіла про біду, яка спіткала дівчинку. Згодом десятирічна стебничанка Анастасія Фридрих заспівала пісню, після чого на імпровізовану «арену» у вигляді килимка перед альтанкою почали виходити циркові артисти, вихованці Миколи Добровольського. Свій клас показували Олександра Брус, Михайло Мисишин, Христина Ломакіна, Катерина Шимкова та Роман Мізунський, а ведучою заходу була Оксана Сопілка-Чіпак. проведено благодійний аукціон. Даний захід відбувся в рамках проведення ярмарку “Відкрите серце”, який проходить в курортному парку з 10 вересня та завершить свою діяльність 24 вересня цього року.Лотами нашого аукціону були малюнки дітей – вихованців художнього відділення школи мистецтв. Гості міста та трускавчани взяли активну участь в аукціоні. 13 художніх творів дітей, “пішли з молотка” за 575 грн. Нагадуємо, що кошти, зібрані на ярмарку та отримані з аукціону, будуть передані батькам маленької Анюти Качмар, яка бореться з важкою хворобою.Роботи юних художників, придбані на аукціоні, поїдуть зі своїми новими власниками в міста Стрий, Ірпінь, Харків, Суми; три роботи прикрашатимуть помешкання трускавчан, два малюнки поїдуть за кордон – малюнок “Мрія” в Азербайджан, а “Літні канікули” Марти Краснопольської будуть нагадувати про Трускавець маленькому Яші та його мамі Наталії з м. Брест (Білорусія)Щоб похмурий та трохи дощовий обідішній час став веселіший та цікавіший, до нашого аукціону долучилися юні та вже знані митці. Свої пісні слухачам дарували трускавчанка Оксана Баняс та лауреат конкурсів Настя Фрідрак. Чаруючі та задушевні мелодії звучали у виконанні скрипалів, студентів музичного училища, закарпатця Романа Капцоша та стриянина Володимира Когута. Вірші Івана Франка про силу духу та любов до ближнього читав мешканець Яворівського району п. Ярослав Дашко, який з висоти своїх поважних років звернувся до всіх зі словами: “Бійтеся байдужості та не пускайте її в своє серце. Це маленьке дитя, яке потребує нашої допомоги, повинно відчути, що перед добром все лихе пропадає”.

У Львові відкривається лікарня для залежних від алкоголю та наркотиків

25 листопада ц.р. у Львові відбудеться офіційне відкриття наркологічної лікарні. Про це повідомив голова громадської організації «Тверезість – вибір сильних» Дмитро Поліщук. Ця громадська організація, котра зареєстрована у Трускавці і має реабілітаційний центр у Східниці, вже відзначилася багатьма просвітницькими та благодійними проектами як в нашому місті-курорті, так і поза його межами. Відкриття наркологічної лікарні – чергова ланка в ланцюжку копіткої роботи, яку здійснює «Тверезість – вибір сильних», черговий етап на шляху допомоги багатьом людям у подоланні алкогольної чи наркотичної залежності.- Наркологічна лікарня знаходиться в місті Львові. Вона буде надавати кваліфіковану допомогу нарко- і алкозалежним. Це люди, які потрапили в біду і вже мають абстиненцію – в народі це називають похмілля, а якщо це наркотичний препарат, то «ломка», – розповідає керівник ГО «Тверезість – вибір сильних» Дмитро Поліщук. – В лікарні працюватимуть спеціалісти профілю «наркологія», «психіатрія», «анестезіологія» і медсестринський склад. Людина лежатиме в стаціонарі і отримуватиме там повноцінну медичну допомогу., проходитиме очищення організму. Після детоксикації людина при бажанні зможе поїхати на реабілітацію в наш реабілітаційний центр, який знаходиться в Східниці.Дмитро Поліщук розповідає, що при підборі штату лікарні керувалися якістю освіти спеціалістів та їхнім досвідом роботи. Дехто з персоналу пройшов стажування в аналогічних закладах у Польщі, до роботи в клініці залучені спеціалісти зі Львова, Києва та навіть з Німеччини.Умови для пацієнтів створено хороші – кожна кімната (палата) має туалет та душ, на пацієнта – 7 м. кв. площі. В будівлі лікарні зроблено капітальний євроремонт.- Зроблено все для того, щоб клієнт зміг приїхати і почувати себе в комфорті, – каже Дмитро Поліщук. – Тут людина має відчути, що до неї ставляться з любов`ю, а до її проблеми – з розумінням.Наркологічна лікарня у Львові знаходиться за адресою: вул. Героїв УПА, 73. Вся додаткова інформація – за тел. 063-417-93-91 та на сайті www.tverezist.in.uaВолодимир Ключак

“Тверезість – вибір сильних” – про непросту боротьбу з залежністю

Залежність буває різною. Кожна з них може бути по своєму небезпечною, бо штовхає людину на жахливі кроки, позбавляє її можливості жити повноцінним, щасливим життям.Кожна нарко- чи алкозалежна людина руйнує життя не лише собі, але й оточуючим її людям. Навколо кожного наркомана чи алкоголіка формується оточення, як мінімум з десяти співзалежних, – рідних чи близьких людей, які бажаючи допомогти, страждають самі та роблять ще гірше.Україна продовжує займати лідируючі позиції в рейтингах поширення наркоманії та алкоголізму. І кроки, на шляху до боротьби з цими залежностями, на загальнодержавному рівні досі залишаються доволі слабкими.Однак є чимало організацій, які на місцях роблять все можливе, щоб побороти проблему хоча б в своєму місті чи регіоні. У Трускавці такою діяльністю активно займається ГО «Тверезість – вибір сильних».Про півторарічну діяльність, успішні результати роботи та загалом про особливості боротьби зі згубними для життя залежностями, – розповідає керівник організації Дмитро Поліщук.Нагадайте нам, будь ласка, про вашу організацію. Скільки вона вже існує і що вдалось зробити за час її існування?Наша громадська організація була створена в лютому 2016 року. Метою її створення була пропаганда здорового способу життя, допомога нарко- та алкозалежним людям, які потрапили у складні проблемні умови і самі не можуть одужати і яким потрібне середовище, пристосоване для одужання.Спочатку ми створили консультативний центр, де надавались консультації нарко- та алкозалежним людям. Згодом вирішили відкрити власний реабілітаційний центр у Східниці. Нам дуже сподобалось там, так як селище розташоване на висоті в 600 метрів над рівнем моря, там дуже гарна природа, ліс, гори, чисте повітря. Все це заряджає силами, дає натхнення, сприяє одужанню. Він існує більше року і результати є досить успішними. За цей час до нас звернулось близько 60-ти чоловік, з них 16 осіб повернулись до тверезого життя, а це 36%. Це вражаючі результати. Пам’ятається, коли ми створювали наш центр, ви приїжджали до нас, тоді ми не могли подумати, що результати будуть настільки високими, бо якщо брати статистику одужання від залежностей в нас по Україні, то вона становить не вище 9%. Чому так? Мабуть через те, що вся наша команда має європейські дипломи. Ми підходимо до проблеми залежності, як до хвороби, шукаємо певні критерії одужання, працюємо в чотирьох сферах: біо-, психо-, соціо- та духовній. Це і групова терапія, і індивідуальні заняття, пропрацювання психологічних травм дитинства, які можуть лежати в корені залежності.Соціальний фактор – ми намагаємось включати наших підопічних в соціальне життя, вчити їх повноцінно жити та комфортно почувати себе в колективі. Возимо їх в кінотеатр «Злата», в «Карпати», де є змога займатись плаванням. Ці заклади співпрацюють з нами, допомагають нам заповнити дозвілля підопічних нашого центру. Їздимо на річку, на природу, щоб максимально заповнити вільний час корисними заняттями. Саме оточення формує в більшій мірі звички та поведінку людини. Тому дуже важливо, щоб людина могла знаходитись у правильному та комфортному для неї оточенні.Коли ми приїжджали до вас на відкриття реабілітаційного центру, то команда лише формувалась. Хто є зараз є в команді організації «Тверезість – вибір сильних»? Хто ті спеціалісти, які щоденно працюють з залежними? Це місцеві люди чи ви звідкись привозите цих фахівців?Ми є неприбутковою громадською організацією, тому більшість задіяних до роботи з залежними працюють на громадських засадах. В переважній більшості – це сертифіковані люди, які в минулому були нарко- чи алкозалежними, але позбулись своїх залежностей. Ми тісно співпрацюємо з соціальною службою Трускавця, вони часто скеровують нас до певних людей, які можуть бути корисними в справі порятунку людей від їх залежностей. З тих, хто постійно знаходиться в центрі, це його засновники – я, Микола Ніклюдов, Олена Поліщук, яка відповідає за господарську частину та благоустрій центру.Ми постійно привозимо людей, які колись були залежні, але побороли свої залежності. Зараз це люди, які мають вищі освіти у галузі психології, які добре розуміють проблему залежності, бо відчули її на собі. Саме ці люди можуть найбільш дієво працювати та повертати залежних людей до нормального життя. Всі ми постійно розвиваємо та вдосконалюємо свої знання, відвідуємо різні тренінги, навчання. Ми вважаємо, що лише та людина, яка постійно розвиває свій потенціал та не стоїть на місці, може принести користь іншим. Лише наповнюючись самі, ми можемо дати щось іншим людям.Скільки часу взагалі триває курс лікування від алко- чи наркозалежності у вашому реабілітаційному центрі? Чи цей період є індивідуальним для кожної людини?Так, реабілітація є індивідуальною для кожного. Але взагалі наш курс розписаний на шість місяців. Це різносторонні заходи, психологічні заняття, все те, що я вже згадував, індивідуальні та групові заняття. Бувають такі випадки, коли людина одужує швидше, а буває й навпаки. Це індивідуально в кожного відбувається. Але, коли людина з нашою допомогою, змогла побачити сенс життя без залежності, навчилась помічати радість в звичайних щоденних дріб’язкових речах, вона рухається далі, ми їй в цьому допомагаємо, підтримуємо, радимо, щоб вона реалізовувала себе в подальшому житті.Чи є співпраця між вами та місцевою владою? Чи відчуваєте підтримку та сприяння з їх сторони?Так, підтримка просто колосальна. Завдяки сприянню міського голови Андрія Кульчинського, його заступника Олександра Ткаченка, ми змогли зробити набагато більше. Вони дуже нам допомогли, відкрили для нас практично всі двері для взаємодії та співпраці. Нам це допомогло розвивати нашу організацію та її діяльність, доносити до всіх інформацію про здоровий спосіб життя, пропагувати здоров’я та запобігати виникненню залежностей в людей.А які заходи з цією метою проводились вами?Ми проводили забіг в центрі міста за здоровий спосіб життя під гаслом “Молодь обирає здоров’я”. Він зібрав багато учасників різного віку, було чимало дітей, що дуже тішить. Організовували та проводили такі зібрання-обговорення поміж колишніми підопічними центру (в ГКК «Карпати»). Коли ті, хто позбувся і ті, хто ще позбувається залежності мали нагоду зібратись разом, ділитись досвідом та обговорювати ці проблеми. Головною проблемою залежності є те, що людина втрачає сенс життя, не бачить радості в звичайному повсякденному житті. Наша мета допомогти людині віднайти цю радість, віднайти сенс життя, відчути радість від звичних речей і такі заходи дуже сприяють цьому. Адже коли ти дивишся на людину, яка позбавилась залежності, а після цього досягнула успіху в тій чи іншій сфері, чуєш її історію, – це мотивує інших також боротись, вірити в свої сили. А щодо заходів, то в нас зараз запланований футбольний турнір між учасниками реабілітаційних центрів Львівської області та депутатами Трускавецької міської ради, який відбудеться 26 серпня.Які плани для розвитку організації, реабілітаційного центру? Що взагалі плануєте задля вдосконалення цієї справи?Ми розуміємо, що громадська організація, яка пропагує здоровий спосіб життя та проводить певні заходи в цьому плані – це добре. Але це занадто мало для того, щоб здійснювати повноцінне лікування та реабілітацію хворих на наркоманію чи алкоголізм. Сам реабілітаційний центр показує хороші результати, але він працює більше в психологічному напрямку. До нас часто потрапляють люди, які в першу чергу потребують допомоги медичної. Для того, щоб проводити роботу над подоланням залежності, спочатку потрібно очистити організм людини від тої хімічної отрути, яка роками його руйнувала, очистити кров, провести детоксикацію, допомогти людині позбавитись від ломки. Тому ми плануємо відкривати приватну наркологічну клініку, при Трускавецькій міській лікарні, де буде надаватись допомога усім, незалежно від місця проживання. Там працюватимуть кваліфіковані медичні працівники, які здійснюватимуть детоксикацію організму, допоможуть хворому зняти абстиненцію (ломку). Надалі вже можна працювати в плані реабілітації, в психологічному напрямку, працювати з мисленням людини. Ми вдячні, бо і тут відчуваємо сприяння зі сторони влади, допомогу і сподіваємось, що в скорому часі, ці плани вдасться реалізувати.Ви казали, що 36% ваших підопічних повертаються до здорового способу життя. Які рекомендації можете дати цим людям, щоб вони з тих чи інших причин не «зірвались» знову? І що робити з тими 64-ма відсотками, яким не вдається вирватись з полону залежності?Залежностей взагалі дуже багато. Є понад 200 видів залежності, але не всі є настільки пагубними для життя та здоров’я, як наркоманія та алкоголізм. Тому ми боримось в першу чергу з ними. Якщо людина повертається до здорового способу життя, то зазвичай у неї вже є стимул рухатись далі, вона зуміла замінити залежність від алкоголю чи наркоманії здоровими речами, наповнити своє життя змістом. З тих, хто лікувався у нас, на щастя, таких випадків не було, щоб людина знову повернулась до вживання наркотиків чи алкоголю. Ми глибоко психологічно пропрацьовуємо всі ці теми і кожен підопічний усвідомлює пагубність, розуміє, наскільки важко далось йому одужання, знає, що попереду його чекає краще, тому повертатись до того, що було, до гіршого, він уже не хоче.Важливо наповнити своє життя корисними справами, займатись тим, що подобається, дбати про когось, самому розвиватись. Не залишати в житті місця для поганих думок, для поганих речей.А ті, кому не вдається вирватись одразу, повинні звертатись знову і знову. Не так важливо, щоб вони звертались до нас. Вони можуть звертатись в будь-які реабілітаційні центри, до груп взаємодопомоги, туди, де їх зрозуміють і де їм допоможуть. Головне шукати вихід. В іншому випадку, ці люди повинні розуміти, що їх чекатиме тюрма або смерть.Проблема залежності в більшості випадків є важкою через те, що люди вчасно не звертаються за допомогою. Рідні соромляться суспільного осуду, покривають наркомана чи алкоголіка, вирішують ті проблеми, які він створює, лиш би ніхто не знав. Цим самим вони ще більше штовхають його в цю залежність, роблять йому «ведмежу послугу». Людина повинна сама відповідати за свої вчинки. Якщо він порушив закон, хай відповість за це. Лише тоді до самого залежного прийде усвідомлення того, що він відповідальний за своє життя і за життя оточуючих його людей. Чим швидше звернутись по допомогу – тим легше допомогти людині звільнитись від залежності. Важливо, щоб всі люди це розуміли…За детальнішою інформацією, консультацією чи лікуванням можна звертатись за телефонами: (063) 417 93 91, (095) 345 07 41Спілкувалась Ніна ФЕДЬКО

“Тверезість – вибір сильних”: у Трускавці стартує програма боротьби з нарко- та алкозалежністю

Наркоманія та алкоголізм – одні з найбільших проблем, які руйнують людські долі, розбивають сім’ї та винищують суспільство зсередини. Хтось закриває на це очі і вдає, що все добре, хтось страждає, залишаючись з проблемою сам на сам та не маючи сил самотужки здолати те лихо, яке постукало в його двері, а хтось б’є на сполох, об’єднує навколо себе однодумців та рятує від цих страшних залежностей інших.Саме такі ініціативні і небайдужі люди зібрались за круглим столом в Трускавецькій міській раді, щоб обговорити можливості подальшої комплексної роботи над подоланням нарко- та алкозалежності та пропаганди серед населення здорового способу життя. Круглий стіл “Проблема залежності та суспільство” був організований громадською організацією “Тверезість – вибір сильних”, яка існує на теренах Дрогобиччини впродовж року та намагається повертати залежних осіб до нормального тверезого життя, змінювати людський світогляд та дарувати людям віру в завтрашній день та в свої сили.Офіційна статистика свідчить про те, що в Україні близько 14% населення (близько 3 млн) є наркоманами, понад мільйон – страждають від алкоголізму. На душу населення, за даними МОЗ, українці випивають 11 л спирту в рік, хоч показники свідчать про смертельні наслідки від вживання вже 8 літрів на душу населення. Це страшні цифри, які, до всього, значно применшені, адже велика кількість залежних людей приховують пагубні звички та не визнають своїх залежностей.Проблема алкоголізму та наркоманії є проблемою усієї нашої країни. Її не під силу викорінити повністю, бо причини цих залежностей криються глибоко в підсвідомості та залежать від багатьох факторів: погані відносини в сім’ях, неправильне чи недостатнє виховання в школах, шкідливе оточення, психологічні проблеми, неможливість самореалізації, нав’язливий приклад, який пропагує нам телебачення, недостатні профілактичні заходи та чимало інших. Однак, якщо на ці проблеми закривати очі, вони продовжуватимуть множитись у геометричній прогресії. “Якщо нам, тут присутнім, не під силу вирішити цю проблему загалом в країні, то нам під силу вирішити її в межах 8 км2, – в межах рідного міста – міста здоров’я. І ми повинні спільно це робити” – наголосила ведуча круглого столу, секретар громадської організації “Тверезість – вибір сильних” Олена Поліщук.В травні минулого року ГО “Тверезість – вибір сильних” заснувала на Дрогобиччині (в смт. Східниця) реабілітаційний центр, який повертає алко- та наркозалежних людей до нормального життя. Впродовж декількох місяців реабілітації, залежна людина перебуває в центрі, – її забезпечують повноцінною комплексною реабілітацією. Єдиним та найбільшим наразі мінусом, за словами організаторів центру, є неможливість проведення детоксикації в межах регіону.“Зараз нам доводиться скеровувати людей на проведення детоксикації до Львова. Іноді ці люди настільки розбиті, виснажені та зневірені, що їх дуже важко мотивувати до будь-яких дій. Тому максимально важливо проводити весь процес реабілітації комплексно на одному місці. Було б дуже добре, якщо б у Трускавці, на базі міської лікарні, відкрився кабінет детоксикації. Лікування залежних може давати набагато більші результати, якщо зусилля усіх служб: влади, медичної галузі, громадських організацій, соціальних служб будуть об’єднаними. Тому ми виходимо сьогодні на такий розширений діалог, щоб узгодити можливості подальшої співпраці, координації наших дій, задля того, щоб спільно боротися з цією проблемою та рятувати людей від цих страшних залежностей” – зазначила Олена Поліщук.На круглому столі були присутні також представники центру соціальних служб Трускавецької міської ради, представники відділу освіти, заступник головного лікаря Трускавецької міської лікарні Іван Герльовський та лікар-нарколог Віктор Буляк, працівники Народного дому, представник поліції, керівництво реабілітаційного центру Дмитро Поліщук та Микола Ніклюдов та психолог Галина Семенюк. Не побоялась прийти на зустріч і жінка, врятована реабілітаційним центром від алкозалежності.“Я сім років день у день вживала алкоголь. Сама не могла перемогти цю залежність, але, завдяки реабілітаційному центру, від травня минулого року я зовсім не п’ю” – поділилась жінка своїми успіхами.“З кожним клієнтом ми працюємо індивідуально, до кожного шукаємо окремий підхід. Загалом за час нашої роботи 37 осіб пройшли реабілітацію. 11 зараз знаходяться на лікуванні, а 9 наразі вже повернулись до повноцінного життя без алкоголю та наркотиків. І це, виходячи з загальних показників, є досить хорошим результатом. Залежність – це завжди страшно. З нею дуже важко боротись, бо людина повинна хотіти цього сама. Тому потрібно максимально зосередити увагу на психологічній роботі, щоб мотивувати залежних людей боротись за нормальне життя” – розповідає виконавчий директор реабілітаційного центру Микола Ніклюдов.“Ми намагаємось не лише рятувати людей від існуючих залежностей, але й пропагувати здоровий спосіб життя. Зокрема організовуємо у Львові турнір під назвою “Футбол проти наркотиків та криміналу”, проводимо тренінги і навчання, на які приїжджають спеціалісти з інших міст України, діляться досвідом, розповідаютьь про різні дієві методики боротьби з залежностями. Насправді це велика робота і навіть одна людина, витягнута з залежності – це вже перемога” – ділиться керівник громадської організації “Тверезість – вибір сильних” Дмитро Поліщук.В круглому столі взяв участь також заступник міського голови Трускавця Олександр Ткаченко. “За останні роки, я впевнений, проводилось чимало такого роду зустрічей, обговорень, але проблема в тому, що більшість із них робились для галочки. Треба кардинально міняти підхід. По-перше, нам всім потрібно зрозуміти, що будь-яка залежність є хворобою і позбутись її ні проханнями, ні залякуваннями не вийде. Це хвороба, яку повинні лікувати спеціалісти.За цей рік до мене звернулась лише одна громадська організація, яка хоче співпраці і готова щось робити для того, щоб боротись з цією проблемою. Тому найближчим часом ми всі повинні об’єднати зусилля і повножити роботу, зроблену в цьому напрямку, як мінімум вдвічі. А 2017 рік в нас буде оголошений роком боротьби з залежністю” – зазначив Олександр Ткаченко.Серед планів на найближче майбутнє:обговорення можливостей відкриття детокс-палати в міській лікарніпроведення активної роботи з профілактики здорового способу життя серед населенняорганізація та проведення курсу лекцій серед “Школа проти наркотиків” та “Ми за здоровий спосіб життя”.Виготовлення інформаційної продукції про шкідливість наркотиків та алкоголюорганізація та проведення фестивалів, флеш-мобів та інших загальноміських заходів на тему пропаганди здорового способу життя.“Ви робите дуже добру роботу, однак перераховуючи всі інституції, які мають вплив та допомагають позбавлятись залежності, ви забули про головну – про церкву. Адже саме християнські реабілітаційні центри на сьогоднішній день дають найбільші результати при лікуванні нарко- та алкозалежних. Тому потрібно всі ці заходи проводити в комплексі, бо коли людина вже майже втрачена, коли вона поламала собі життя, – дуже важко все це склеїти докупи і повернути її до повноцінного життя. Лише з Божою допомогою це під силу” – наголосив депутат ТМР Руслан Цехмейстер, який сам тривалий час читав лекції в навчальних закладах про шкідливість алкоголю та наркотиків.

Трускавець онлайн: "Тверезість-вибір сильних!" Круглий стіл в Трускавецькій міській раді

У нашому центрі проходив тренінг Метод Мюррей: міжнародний метод становлення здорової врівноваженою особистості: набуття цілісності в результаті подолання наслідків психологічних травм, насильства, зневаги і залежності. Приводили гості з Одеси, тренер-викладач Володимир Смоляговіч.

Stop Drugs League

23 вересня 2016 р. наш реабілітаційний центр прийняв участь у проекті "Футбол проти наркотиків та криміналу". У змаганнях прийняли участь клієнти, випускники та працівники реабілітаційних Центрів України, організації, які допомагають залежним та організації, які займаються профілакткою різних видів узалежнень. Основною метою заходу було: - здобуття навичок тверезого, здорового та активного відпочинку; - пропаганда здорового способу життя; - показати людям, на власному прикладі, що наркоманія та алкоголізм це не вирок.

Круглий стіл «Проблеми профілактики та протидії розповсюдження наркоманії»

24.06.2016р. ГО "Тверезість Вибір Сильних" долучилася до круглого столу, темою якого була: «Проблеми профілактики та протидії розповсюдження наркоманії», який приурочений до Міжнародного дня проти зловживання наркотиками та їх незаконним обігом, що відзначається 26 червня. На заході були присутні представники влади, соціальних служб, відділу освіти, медицини, поліцїї, кримінально-виконавчої інспекції м.м. Дргобича таТрускавця, представники громадських організацій та реабілітаційних центрів. Метою круголого столу був збір інфрормаіції та консолідація зусиль у подоланні проблеми наркотичної залежності та її профілактика. Між усіма учасниками відбулась жвава дискусія, ділення досвідом та пошук спільних шляхів вирішення даної проблеми.